Compact Dış Cephe Kaplama

Markası: NET Laminat
Elektron bombardıman kürü (EBC) sistemiyle üretilen G-Ext® dış cephe kaplaması dış etkenlere karşı dayanıklı olarak üretilmektedir.

Özel olarak üretilen yüzeyi , kar,yağmur,rüzgar ,ısı farklılıkları , güneş ışığı gibi yıpratıcı sert hava koşullarına rağmen ilk günkü görünümünü korumaktadır. Farklı renk ve desenlerle üretilen dekoratif paneller dış cephe tasarım uygulamalarında özellikle tercih edilmektedir. Koşullara gösterdiği dayanımı sayesinde bükülmeye ,kırılmaya ,eğilmeye  ve çizilmeye karşı dayanımlıdır. Ekstra güçlendirilen yüzeyi ile kimyasal etkilere ve mantara karşı dayanıklıdır. Ayrıca istenildiği taktirde yangına dayanımlı B1 formalarında üretilebilmektedir.

G-Ext ® dekoratif paneller ; alış veriş merkezleri , spor salonları ,hastaneler , okulları , ticari mekanlar , hava alanları , konutlar , balkonlar  gibi uygulama alanlarına sahiptir.

Kalınlığı : 4mm – 20 mm
Ebatları : 1300- 2800 mm – 1300 – 3050 mm

Compact laminat giydirme cephe sisteminde, cephe alt konstrüksiyonu, yapının taşıyıcı sistemine alüminyum düşey profillerle ve belli aralıklarla, galvanizlenmiş DKP sactan imal “L” braketler ile ankre edilecektir. Alüminyum düşey profillerin ankrajlara tespitinden önce iş veren tarafından  ısı ve su yalıtım malzemelerinin uygulaması yapılacaktır. Alüminyum düşey profillerin tespitinden sonra, agraflı, veya yapıştırma montaj sistemlerinden bir veya birkaçı seçilerek paneller taşıyıcılara tespit edilecektir.

Compact Laminat cephe kaplama sistemi ile giydirilmiş bir binada, bina yüzeyi ile kaplama tam olarak ayrıldığından, maksimum düzeyde havalandırma hedeflenmektedir. Bu sayede, rutubet, ısı kaybı ve ısı farklılıkları da önlenmiş olur. Bu koşullardan dolayı sisteme, soğuk cepheler de denmektedir. Yarı havalandırmalı giydirme cephe sistemleri kategorisine giren sistem, ilgili optimum şartlar ve detaylarıyla birlikte ekte bilginize sunulmuştur.

Agraflı askı sistemi

10 mm et kalınlığındaki compact laminat paneller kullanılarak uygulanacak olan bu  mekanik montaj sistemi; Bina cephesine düşeyde, galvanizlenmiş DKP sactan imal “L” braketler vasıtasıyla bağlanmış alüminyum profillerine, yatayda özel kesitli alüminyum raylar monte edilmesi suretiyle uygulanır. Panellerin arkasına takılan agraflar, ayarlı vidalar ile alüminyum raylara takılır. Köşe ve birleşim çözümleri ekte verilmiştir.

Panel yapıştırma sistemi

6 veya 8 mm et kalınlığındaki compact laminat paneller kullanılarak uygulanacak olan bu  sistem; Bina cephesine düşeyde, galvanizlenmiş DKP sactan imal “L” braketler vasıtasıyla bağlanmış alüminyum “T” profillerine yapıştırılması suretiyle uygulanır. 


DİĞER ÜRÜNLER

Whatsapp
SİZİ ARAYALIM